مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1311منبع: برق نيوز
کد خبر : 10004079 08:12:00 | 1395/2/7

معاون هماهنگي شركت توانير در نشست كاهش تلفات انرژي برق كه به ميزباني شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه برگزار شد، گفت : تغيير نگرش مهندسي و تبديل روش‌هاي كاهش تلفات در طرح جهادي به فرآيند موجب استمرار كاهش تلفات مي‌شود.

 معاون هماهنگي شركت توانير در نشست كاهش تلفات انرژي برق كه با حضور اعضاي كميته ملي كاهش تلفات برق كشور، مديران عامل و معاونان شركت‌هاي توزيع نيروي برق استان‌هاي آذربايجان شرقي، ايلام، كرمانشاه، كردستان، همدان، لرستان، مركزي، خوزستان، اهواز، هرمزگان، سيستان و بلوچستان به ميزباني شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه برگزار شد، گفت: تغيير نگرش مهندسي و تبديل روش‌هاي كاهش تلفات در طرح جهادي به فرآيند موجب استمرار كاهش تلفات مي‌شود.

دكتر محمودرضا حقي‌فام با اشاره به لزوم بررسي اقدامات انجام گرفته در حوزه كاهش تلفات گفت: فعاليت‌ها و پروژه‌هاي انجام شده در اين حوزه نيازمند نقد و بررسي در چنين جلساتي است كه مشخص نمايد هدف ما چه بوده و مي‌خواهيم به كجا برسيم .

وي با اشاره به موضوع نيرورساني درشركت‌هاي توزيع برق به‌عنوان اولويت نخست در سنوات گذشته، گفت: توجه به اين موضوع باعث شده بود كه درصد بالاي تلفات انرژي برق عادي جلوه كند، كه با آغاز طرح جهادي كاهش تلفات حركت خوبي آغاز و به حمد ا... نتايج مثبتي براي صنعت برق كشور ايجاد شد.

دكتر حقي‌فام با اشاره به اهميت بالاي تدوين برنامه‌هاي مرتبط با كاهش تلفات گفت: اجراي طرح‌هاي جهادي به اين معني است تا ما با انرژي بيشتري وارد موضوع شويم.

وي تاكيد كرد: در انجام برنامه‌ريزي، خريد تجهيزات، بهره‌برداري و فعاليت‌هاي مشتركين موضوع كاهش تلفات انرژي برق ديده شود.

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير، اقدامات انجام گرفته درحوزه‌هاي فني و غير فني در بحث كاهش تلفات را مهم عنوان كرد و خواستار تبديل كليه فعاليت‌هاي اجرايي به فرآيندهايي به منظور جلوگيري از برگشت تلفات انرژي برق شد.

وي همچنين اظهار داشت: كاهش تلفات در حوزه غير فني كاري سهل و آسان نبوده و توجه شركت‌هاي توزيع به اين مساله را ارزشمند دانست.

دكتر حقي‌فام در ادامه با اشاره به محدوديت‌هاي نقدينگي جهت اجراي پروژه‌هاي فني گفت: لازم است شركت‌هاي توزيع برق پروژه‌هاي فني خود را شناسايي و آماده نمايند تا پس از تزريق نقدينگي بر اساس اولويت در محل مورد نظر هزينه شود.

معاون هماهنگي شركت توانير نكته با اهميت بعدي در بحث كاهش تلفات، كه در كميته ملي كاهش تلفات كشور مورد توجه قرار گرفته است را تدوين دستورالعمل‌ها و خطوط راهنمايي اعلام كرد كه نياز است شركت‌هاي توزيع آنها را اجرايي كند و بر اساس اين دستورالعمل‌ها مورد ارزيابي قرار گيرند.

وي در ادامه به صرفه‌جويي 2500 ميليارد ريالي ناشي از 1 درصد كاهش تلفات در كشور اشاره نمود و گفت: نقطه بهينه كاهش تلفات در نقاط مختلف كشور اعداد متفاوتي است كه درحال حاضر از نقطه بهينه فاصله داريم و بايد سعي شود هر چه مي‌توانيم تلفات برق را كاهش دهيم .

معاون هماهنگي توزيع برق شركت توانير با اشاره به تعيين اهداف شركت‌هاي توزيع در بحث كاهش تلفات در سال 1395 گفت: در ارزيابي شركت‌ها علاوه بر هدف پيش‌بيني شده، فرآيندهاي مرتبط با رسيدن به اين اهداف مورد بررسي و ارزيابي قرار خواهد گرفت.

دكتر حقي‌فام كاهش تلفات را از مصاديق اقتصاد مقاومتي عنوان كرد و گفت: كاهش تلفات انرژي برق از سوي وزارت نيرو به‌عنوان يكي از محورهاي اقتصاد مقاومتي به هيات دولت اعلام شده و تاكيد كرد كه شركت‌هاي توزيع نيروي برق با همفكري، جديت و تلاش جهادي در انجام اين وظيفه مهم اهتمام ورزند.

در ادامه اين مراسم مهندس مرادي‌مجد مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه به تشريح اهداف برگزاري اين نشست پرداخت و بررسي عوامل موثر در كاهش تلفات و الگوبرداري شركت‌هاي توزيع از تجارب موفق را از اهداف اين نشست اعلام كرد.

وي در ادامه ضمن معرفي شركت، گزارشي از اقدامات انجام شده در طي طرح جهادي كاهش تلفات را ارايه كرد.

در ادامه اين جلسه توسط آقايان مهندس رخشاي‌مهر و روشن ميلاني اعضاي كميته ملي كاهش تلفات كشور مباحثي در خصوص كاهش تلفات ارايه و در ادامه مديران عامل و معاونان شركت‌هاي توزيع حاضر در نشست گزارشي از اقدامات انجام شده در حوزه متبوع و تجارب موثر در اين حوزه را ارايه كردند.

(0)