مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1545منبع: ايسنا
کد خبر : 10004023 07:45:00 | 1395/1/29

سفر نخست وزیر ایتالیا و هیات 250 نفره همراه وی به ایران با امضای موافقتنامه‌های همکاری در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، فولاد، مخابرات و هوانوردی، فرودگاهی، پزشکی، نفتی، درمانی و منسوجات همراه بود.

 سهم قشم از سفر متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا و تنی چند از مقامات همراه وی به ایران، امضای تفاهم‌نامه احداث نیروگاه خورشیدی 50 مگاواتی در این منطقه با شرکت کارلو مارسکا ایتالیا بود که می‌توان از آن به‌عنوان بخشی از دستاوردهای مهم برجام و دوران پسا تحریم نام برد که به امضای حمیدرضا مومنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فابیو مارسکا مدیر عامل شرکت ایتالیایی رسید.

حمیدرضا مومنی همزمان با امضای این تفاهم‌نامه با استقبال از احداث نیروگاه خورشیدی در این جزیره گفت: با بهره بردن از فناوری مدرن در پی توسعه و تقویت فعالیت‌های کلان اقتصادی در قشم هستیم.

وی ادامه داد: ارتباط اقتصادی بین ایران و ایتالیا با لغو تحریم‌ها وارد مرحله جدیدی شده و منطقه آزاد قشم نیز براساس سیاست‌های توسعه‌ای مورد توجه بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فعالان اقتصادی ایتالیا قرار گرفته است.

 فابیو مارسکا، مدیرعامل شرکت کارلو مارسکا ایتالیا هم ضمن استقبال از همکاری با منطقه آزاد قشم، گفت: با دریافت مجوزهای لازم آماده‌ایم ظرف مدت هشت ماه نخستین نیروگاه خورشیدی را در قشم راه‌اندازی کنیم.

(0)