مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1013منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10003999 08:39:00 | 1395/1/24

در آستانه سفر رئیس جمهوری قزاقستان به تهران، قرارداد ساخت ۳ نیروگاه برق بین ایران و قزاقستان به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار امضا شد.

 ایران و قزاقستان  قرارداد ساخت سه نیروگاه برق بادی و حرارتی به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار با شرکت «اوراسیا این وست گروپ» امضا کردند و قرار است این نیروگاه در مدت زمان ۱۸ ماه در این کشور آسیای میانه احداث شود.

بهمن صالحی در تشریح جزيیات امضای قرارداد ساخت نیروگاه‌های برق، گفت: این پروژه‌ها با استفاده از فاینانس خارجی توسط سازندگان و پیمانکاران ایرانی در قزاقستان احداث می‌شود و برای نخستين بار اجرای پروژه‌های نیروگاهی در قزاقستان انجام می‌شود.

این عضو سندیکای صنعت برق با تاکید بر اینکه نیروگاه تولید برق در قزاقستان در کنار ساحل دریای خزر و حاشیه جاده ابریشم در منطقه الماتی احداث می شود، اظهار داشت: برای تکمیل این نیروگاه از تجهیزات داخلی استفاده خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: علاوه بر احداث این ۳ نیروگاه با مقامات قزاقستانی برای اجرای پروژه‌های دیگری از جمله راه‌سازی، آب و فاضلاب، احداث خطوط لوله گازی، توسعه معادن و اکتشافات معادن با به توافق رسیده و انعقاد تفاهم‌نامه پروژه‌های نیز در دست اقدام قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با توافق انجام شده با طرف قزاقستانی ۲ نیروگاه بادی ۵۰ و ۶۰ مگاواتی و یک نیروگاه ۲۵۰ مگاواتی در قزاقستان احداث خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون در ۱۳ کشور جهان اجرای پروژه‌های آب و برق در دست اجرا دارد.

(0)