مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1455منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10003889 07:44:00 | 1394/12/17

یک مقام مسوول اعلام کرد: با توافق وزارت نفت، نیرو و سازمان محیط زیست، نفت کوره از سبد تامین سوخت نیروگاه‌های برق کشور حذف می‌شود.

 عبدالرسول پيشاهنگ در جمع مدیران نیروگاه‌های برق کشور با اشاره به مشكلات تأمين سوخت و آب مصرفي برخی از واحدهای نیروگاهی در کشور، گفت: با نصب آب شیرین‌کن در برخی از استان‌های حاشیه دریای خزر و خلیج فارس مشکل تامین آب نیروگاه‌ها برطرف خواهد شد.

معاون هماهنگي و نظارت بر بهره‌برداري توانير با اعلام اینکه هم اکنون مصرف نفت کوره در نیروگاه‌ها به یک چالش زیست محیطی برای کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: بر این اساس با توافق وزارت نفت، نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست، از سال آینده نفت کوره از سبد تامین سوخت نیروگاه‌های برق کشور حذف می‌شود.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه همچنین با اشاره به آغاز تغییرات جدید ساختاری در صنعت برق کشور، اظهار داشت: به زودي شركت دولتي مادر تخصصي توليد، تاسيس و عهده‌دار مسووليت شركت‌هاي توليد برق و توسعه و ساخت نيروگاه‌ها از محل درآمد حاصل از فروش انرژي خواهد شد.

پيشاهنگ همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی برای تامین پایدار و مطمين برق مشترکان به‌ویژه در روزهای پیک مصرف تابستان ۱۳۹۵، بیان کرد: در سال‌جاری انجام حدود ۷۸ هزار مگاوات عملیات تعميراتي در نيروگاه‌های برق در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگي و نظارت بر بهره‌برداري توانير با یادآوری اینکه مطابق با برنامه زمان‌بندی تعميرات تمامی نيروگاه‌های برق تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به پایان می‌رسد، خاطرنشان کرد: با تعمیر دوره تعمیرات، پایداری شبکه تولید برق کشور به میزان قابل توجه‌‌ای افزایش می‌یابد.

(0)