مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,31 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1567منبع: ايرنا
کد خبر : 10003780 09:08:00 | 1394/11/28

 عملیات اجرایی شش سایت نیروگاه خورشیدی (فتوولتايیک) با ظرفیت 60 مگاوات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کرمان آغاز شد.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان روز سه‌شنبه در آيین آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه‌ها، گفت: این طرح پس از امضای موافقت‌نامه سرمایه گذاری طی حدود چهار ماه به مرحله اجرایی رسیده است.

علی اصغر نصرالهی ادامه داد: این نیروگاه‌ها در بازه زمانی 18 ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: نیروگاه‌های خورشیدی کرمان در این وسعت برای نخستين بار در سطح کشور ایجاد می‌شود.
وی افزود: امیدواریم با بازشدن عرصه برای ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی، بتوان استفاده بیشتری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر کرد.
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران هم گفت: استان کرمان یکی از بهترین کریدورهای انرژی خورشیدی در جهان است.
علی شمس اردکانی افزود: از یزدان آباد تا جنوب راین در استان کرمان چندین هزار مگاوات ظرفیت تولید برق از انرژی خورشیدی وجود دارد که می‌توان واحدهای 10 تا 50 مگاواتی ایجاد کرد.
وی بیان کرد: سایت ماهان نخستین سایت تعیین شده برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در کرمان بوده است.
وی از ایجاد کارخانجات جنبی واحدهای تولید انرژی خورشیدی در استان کرمان خبر داد و گفت: امیدواریم پس از موفقیت در حداقل سه واحد از این نیروگاه‌ها بتوانیم کارخانجات تولید انرژی‌های خورشیدی را در استان کرمان احداث کنیم.
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران از استاندار کرمان به‌عنوان مرد کار، کوشش و جهاد یاد کرد و افزود: جدی بودن در کار را در استاندار کرمان می‌بینیم.
وی با بیان این‌که جلب سرمایه‌های خارجی غیر از بازی‌های اداری است گفت: در سیستم‌های بروکراتیک براساس بودجه دولتی و سیستم اداری اقدام می‌شود تا کار را به سامان برسانند اما امروز در پی ابلاغیه‌های رهبری جذب سرمایه و کار بخش خصوصی اولویت دارد و بخش اداری کشور باید تنظیم‌گر، نظاره‌گر و پیگیر باشد.
شمس اردکانی بیان کرد: پایمردی برای اجرای طرح‌ها قیمت دارد و باید از کسی که کار را انجام می‌دهد، تشکر کرد و آن را به حساب کس دیگری نگذاشت.
وی افزود: سرمایه‌گذاران خارجی این پروژه دو ماه قبل بازدیدی از این منطقه داشتند و گفتند که این منطقه از جاهای بسیار خوبی که در چین انتخاب کرده بودیم، بهتر است.
وی بر ایجاد پست‌های توزیع برای سایر نیروگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: انرژی خورشیدی بهترین یار صنعت است.
تفاهم‌نامه ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در کرمان 11 آذر امسال با حضور سرمایه‌گذاران طرح در دفتر استاندار کرمان امضا شد.
استان کرمان با توجه به داشتن 320 روز آفتابی و وزش باد در برخی مناطق آن از موقعیت مناسبی برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی برخوردار است.
عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی کرمان با حضور استاندار، معاون سازمان انرژی‌های نو، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران، سرمایه‌گذاران طرح و جمعی از مسوولان در یکی از این سایت‌ها در جاده قدیم ماهان برگزار شد.

(0)