مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 988منبع: ايسنا
کد خبر : 10003758 07:54:00 | 1394/11/25

شرکت صنایع سنگین Kubota ژاپن ،یک تصفیه کننده هوا اختراع کرده است که مسافتی در حدود یک زمین تنیس را پوشش می‌دهد.

   این دستگاه، هوا را با استفاده از آب تصفیه می‌کند که این کار نه تنها سبب ضدعفونی شدن هوا می‌شود، بلکه آن را گندزدایی کرده و باعث رطوبت آن می‌شود.

این دستگاه تصفیه قوی که Pure Washer نام دارد، نتیجه فناوری پیشرفته شرکت Kubota است.

از Pure Washer می‌توان در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال، آب الکترولیز شده با اسید کم که توسط Pure Washer تولید شده است را می‌توان گرفت و از آن برای استریلیزه کردن اتاق یا وسایل آشپزخانه استفاده کرد.

این دستگاه به‌تازگی رونمایی شده و در حال حاضر عمده سفارشات آن توسط آسایشگاه‌های مراقبت صورت می‌گیرد. این مکان‌ها با مشکلات بسیاری از جمله بوی بد هوا و عفونت مواجه هستند و به‌نظر می‌رسد که مشتریان اصلی این دستگاه باشند.

 این دستگاه به مدت 30 ثانیه کار کرده و پس از آن هوا تمیز می‌شود. شرکت Kubota همچنین در پیشرفتی دیگر، یک فناوری غربال‌گری را ارايه کرده است که ناخالصی‌های آب را حذف کرده و آن را به آب زلال و تمیز تبدیل می‌کند.

 تولید کننده دستگاه فیلتراسیون در ژاپن، یک دستگاه غربال‌گری جدید به نام "wedge wire screen" را توسعه داده است که فرآیند تصفیه آب را در چهار مرحله انجام می‌دهد.

 این دستگاه غربال گری، ناخالصی‌های آب را جمع آوری می‌کند.

 "wedge wire screen"بر اساس نیاز غربال‌گری مشتری و مقدار آن و در اندازه دلخواه و سفارشی توسط شرکت نصب خواهد شد. این دستگاه عمدتا برای آب صنعتی و به‌ویژه برای آلاینده تولید شده در تصفیه فاضلاب، و به‌عنوان تجهیزات جداسازی مواد جامد و مایع برای ذخیره محصول که در گردش آب در فرآیند تولید رخ می‌دهد، استفاده می‌شود.

 این دستگاه از فولاد ضد زنگ با مقاومت بالا و با دوام بسیار بالایی تشکیل شده است و در حال حاضر به‌عنوان بخشی از تجهیزات زیست‌محیطی به تایلند، ویتنام، اندونزی و مالزی فروخته شده است.

امروزه آلودگی محیط زیست به‌عنوان یکی از مشکلات بزرگ تلقی می‌شود. برخی از فاضلاب‌ها به آب رودخانه‌ها و دریا ریخته و محیط زیست را به خطر می‌اندازند. در آینده می‌توان به کمک این دستگاه به راحتی فاضلاب موجود در محیط زیست را پاک‌سازی کرد.

این فناوری پیشرفته می‌تواند کمک بزرگی برای صنایعی باشد که با چالش‌های زیست‌محیطی مواجهند.

(0)