مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,31 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1908منبع: ايرنا
کد خبر : 10003713 08:33:00 | 1394/11/18

 وزیر نیرو با اشاره به محدودیت‌های موجود درآمدی کشور گفت: پیش‌بینی ما این است که مقدار اعتبارات طرح‌های عمرانی وزارت نیرو در صنعت آب و برق مشابه سال 1394 باشد و کاهش پیدا نکند.

حمید چیت‌چیان روز شنبه درحاشیه آيین تجدید میثاق جمعی از کارکنان این وزارت‌خانه با آرمان‌های امام خمینی(ره) در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی افزود: با توجه به مکانیزم‌های طراحی شده اعم از استفاده از اوراق صکوک، اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و فاینانس از امکانات بخش خصوصی نهایت استفاده را در صنعت آب و برق خواهیم کرد.

صکوک ابزار نوینی است که در کشورهای اسلامی به جای اوراق قرضه به‌کار گرفته می‌شود.
در کشورهایی که دارای جمعیت مسلمان زیادی هستند، استفاده از ابزارهای مالی متعارف مانند اوراق قرضه، کارایی و مقبولیتی ندارد. بر این اساس دولت‌ها و شرکت‌های اسلامی و یا شرکت‌های اسلامی فعال در کشورهای غیراسلامی که به‌دنبال تامین مالی و مدیریت بدهی خود هستند نیازمند یافتن جایگزین‌هایی مطابق با اصول اسلامی می‌باشند.
وزیر نیرو همچنین در خصوص وضعیت خاموشی در سال آینده نیز گفت: اگر شرایط مصرف مانند سال جاری باشد با اقدام لازم در خصوص الگوی بهینه مصرف و مدیریت مصرف انجام شده نگرانی وجود ندارد.
چیت‌چیان در ادامه در خصوص وضعیت آب در تابستان آتی نیز با اشاره به بارندگی‌های سال جاری گفت: پیش‌بینی ما این است که برای تهران و اطراف تهران شرایط خوبی داشته باشیم هرچند این شرایط در همه کشور یکسان نیست و سایر استان‌ها متفاومت خواهد بود.
وزیر نیرو تاکید کرد: ما همچنان نیازمند مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در آب و برق از سوی هموطنان در سراسر کشور هستیم.
حمیدرضا چیت‌چیان وزیر نیرو، معاونان، مدیران و جمعی از کارکنان این وزارت‌خانه در ششمین روز از سی و هفتمین فجر انقلاب با حضور در حرم مطهر امام خمینی(س) با آرمان‌های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

(0)