مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1304منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10003708 09:12:00 | 1394/11/17

یک مقام مسوول از اجرای طرح جديد تقسيم‌بندی ساعات پيک براساس مناطق كشوری از ابتدای سال ۹۵ خبر داد و گفت: این امکان وجود دارد با اجرای این طرح، ساعات پرباری مناطق مختلف کشور شناور شود.

 محمودرضا حقي‌فام با اشاره به سياست‌هاي وزارت نيرو به‌منظور مديريت مصرف برق و انرژی در کشور، گفت: بر این اساس سياست‌هاي متنوعي در چند سال اخير ابلاغ و اجرا شده و كه با توجه به پتانسيل‌هاي موجود در صنعت برق، مي‌توان اين سياست‌ها را بر مبناي تحقيقات انجام يافته و الگوهاي جديد علمي کامل‌تر کرد.

معاون هماهنگي توزيع توانير با اشاره به تدوین و ابلاغ آيين‌نامه تكميلي تعرفه‌هاي برق، تصریح کرد: از این رو مي‌توان ساعات پيك بار مصرف برق در کشور را بر اساس شرايط هر منطقه تعريف کرد.

این مقام مسوول با اعلام اینکه سالانه یک‌هزار و ۴۶۰ ساعت زمان پيك براي مشتركان اعمال مي‌شود، بیان كرد: بر اساس طرح جديد، این ساعات مي‌تواند در زمان‌هاي مختلف روز و شب و ماه‌هاي مختلف سال بر اساس شرايط منطقه‌ای شناور شده و امكان مديريت مصرف به موقع را براي مشتركين به‌ویژه صنعتي فراهم می‌شود.

حقي‌فام با بیان اینکه در طرح جديد نيز همان ميزان تعرفه پرباري (سالانه ۱۴۶۰ ساعت) مدنظر است، اظهار داشت: با اين تفاوت كه شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع نيروي برق سراسر كشور مي‌توانند بر اساس ويژگي‌ها و مطالعات وضعيت مصرف در ساعات مختلف شركت‌هاي متبوع، پيشنهادهای خود را به توانير ارايه کنند.

به‌گفته معاون هماهنگي توزيع توانير همچنين شركت‌ها مي‌توانند ساعات پر باري منطقه متبوع را بين يك تا هشت ساعت در شبانه روز شناور کنند و حتي ممكن است در ۶ ماهه دوم سال در اين طرح، ساعات پرباري لحاظ نشود.

این مقام مسوول در پايان از اجرايي شدن اين طرح از ابتداي سال ۱۳۹۵ در سراسر كشور خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح بتوان مدیریت بیشتری بر مصرف برق و انرژی کشور اعمال کرد.

(0)