مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1464منبع: برق نيوز
کد خبر : 10003690 08:48:00 | 1394/11/14

وزیر نیرو ضمن انتقاد از ناهماهنگی‌های موجود برای حفاری‌های شهری گفت: برای توسعه شهرهای جدید باید این هماهنگی به وجود آید که حفاری آب، برق، گاز، مخابرات و یا هرگونه حفاری که برای خدمات شهری لازم است یکباره انجام شود تا نیاز به چندباره کاری نباشد.

حمید چیت‌چیان، با بیان اینکه حفاری‌هایی که انجام می‌شود دو گونه است، اظهار کرد: یک نوع از این حفاری‌ها برای رسیدگی به حوادثی است که رخ داده به‌طور مثال در یک منطقه که قطعی برق به وجود آمده و یا لوله‌ای ترکیده است، ناچار به علت‌یابی هستیم لذا چاره‌ای جز حفاری و اصلاح شبکه وجود ندارد.

وی ادامه داد: گونه دوم حفاری‌هایی است که برای توسعه ایجاد می‌شود؛ یعنی از قبل برای این امر برنامه‌ریزی شده است اما در برخی مواقع این حفاری با سایر امور خدمات شهری همچون گاز تداخل پیدا می‌کند؛ لذا لازم است که این هماهنگی ایجاد شود و اگر جایی انجام نمی‌شود مشکل است که باید این مشکل را حل کرد.

وزیر نیرو در توضیح حفاری‌های نوع اول، خاطرنشان کرد: این نوع حفاری‌ها تابع زمان است و در مواقعی که حوادث اتفاق می‌افتد ناچار به انجام حفاری هستیم و نمی‌توان برای این مساله تدبیری را در نظر گرفت.

چیت‌چیان با بیان اینکه برای حفاری نوع اول نمی‌توان بین بخش‌های مختلف هماهنگی ایجاد کرد، گفت:به‌طور مثال امروز ممکن است لوله گاز دچار مشکل و سه روز دیگر لوله آب دچار مشکل شود که هر کدام باید در زمان خود رفع مشکل شود.

وی ادامه داد: هدف ما این است که تا آنجایی‌که امکان دارد با بخش‌های مختلف برای ایجاد حفاری هماهنگ باشیم و باتوجه به اینکه این ناهماهنگی از نظر ما یک مشکل است لذا تمام سعی وزارت نیرو این است که این مشکل را برطرف کند.

(0)