مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 2583منبع: برق نيوز
کد خبر : 10003643 07:43:00 | 1394/11/7

حقی فام از اجرایی شدن طرح جدید توانیر برای تقسیم‌بندی ساعات پیک براساس مناطق کشوری از ابتدای سال 1395 خبر داد. بر اساس طرح جدید، ساعات مذکور می‌تواند در زمان‌های مختلف روز و شب و ماه‌های مختلف سال بر اساس شرایط منطقه‌ای شناور شده و امکان مدیریت مصرف به‌موقع را فراهم آورد.

حقی‌فام با اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو و توانیر در بحث مدیریت مصرف و نتایج حاصله از پیک‌سایی در سال‌های قبل، مدیریت مصرف برق در فصول گرم سال را برای توانیر بسیار مهم توصیف و اظهار کرد: در این خصوص سیاست‌های متنوعی در چند سال اخیر ابلاغ و اجرا شده و معتقدیم که با توجه به پتانسیل‌های موجود در صنعت برق، می‌توانیم این سیاست‌ها را بر مبنای تحقیقات انجام یافته و الگوهای جدید علمی، به سمت تکمیل شدن و موثرتر بودن سوق دهیم.
وی با اشاره به آيین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق ادامه داد: می‌توان ساعات پیک بار را بر اساس شرایط هر منطقه تعریف کرد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به این‌که سالانه 1460 ساعت زمان پیک برای مشترکین اعمال می‌شود، گفت: بر اساس طرح جدید، ساعات مذکور می‌تواند در زمان‌های مختلف روز و شب و ماه‌های مختلف سال بر اساس شرایط منطقه‌ای شناور شده و امکان مدیریت مصرف به‌موقع را برای مشترکین خصوصا صنعتی فراهم آورد.
حقی‌فام تصریح کرد: در طرح جدید نیز همان میزان تعرفه پر باری (سالانه 1460ساعت ) مدنظر است با این تفاوت که مسوولین شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق سراسر کشور می‌توانند بر اساس ویژگی‌ها و مطالعات وضعیت مصرف در ساعات مختلف شرکت‌های متبوع، پیشنهادات خود را در عرض 10روز به شرکت توانیر ارايه کنند.
وی ادامه داد: همچنین شرکت‌ها می‌توانند ساعات پر باری منطقه متبوع را بین یک تا هشت ساعت در شبانه‌روز شناور سازند و حتی ممکن است در شش ماهه دوم سال در این طرح، ساعات پرباری لحاظ نشود.
(0)