مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1548منبع: ايرنا
کد خبر : 10003551 07:39:00 | 1394/10/26

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان به ظرفیت یک هزار مگاوات با مشارکت آلمان درمنطقه سگزی اصفهان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

  اشتون جی فلورینگ نماینده شرکت آلمانی سرمایه‌گذار در اصفهان عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان با اعلام این خبر افزود: آلمان تجربه‌ای غنی در تولید انرژی‌های پاک دارد و علاقه‌مند است تا این فن‌آوری را در تمامی جهان عرضه کند.

وی خورشید را هدیه ارزشمند خداوند برای انسان‌ها و جهان هستی توصیف کرد و گفت : این منبع بزرگ انرژی بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار بشر قرار گرفته است.
نماینده شرکت آلمانی سرمایه‌گذار در اصفهان تصریح کرد: ایران با وجود دسترسی به سوخت‌های فسیلی، قانون انرژی‌های پاک را مورد حمایت قرار داده که این امر فرصتی برای بهره‌مندی از این منبع انرژی است.
وی با اشاره به وضعیت مناسب اقلیم استان اصفهان افزود: این استان به غایت از موهبت تابش‌های خورشیدی بهره‌مند است و این امکان بستری بسیار مناسب برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی است.
اشتون با اشاره به سلامت وسازگاری نیروگاه‌های خورشیدی با شرایط محیط زیست خاطرنشان کرد: در نیروگاه‌های خورشیدی از یک کیلووات تابش خورشیدی دوهزار کیلووات انرژی پاک تولید می‌شود و از انتشار یک‌هزار و 200 کیلوگرم دی‌اکسیدکربن به محیط زیست جلوگیری می‌کند.
وی اشاره کرد: طرح نیروگاه خورشیدی در منطقه سگزی با ضمانت بلند مدت 30 ساله عرضه خواهد شد که از انتشار یک‌هزار و 130 کیلوگرم دی‌اکسیدکربن به محیط زیست جلوگیری می‌کند.
وی گفت: انرژی تولید شده در نیروگاه خورشیدی سگزی 475 هزار خانه را در طول 30 سال آینده از نعمت انرژی پاک بهره‌مند می‌سازد که ما با حمایت صمیمانه اعضای شهرداری اصفهان این طرح را به مرحله اجرا می‌گذاریم .
نماینده شرکت آلمانی سرمایه‌گذار در اصفهان این طرح را بزرگ‌ترین طرح نیروگاه خورشیدی در جهان دانست.
همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان با شعار ' اصفهان فرصت جهانی و جهانی از فرصت‌ها ' از 23 دی‌ماه سال جاری به مدت دو روز به میزبانی شهرداری این شهر برگزار شد.
در این همایش 40 هیات اقتصادی و سرمایه‌گذاری از کشورهای کویت، امارات عربی متحده، ترکیه، کره جنوبی، اسپانیا، گرجستان، سويیس، آلمان، عراق، عمان، اتریش، چین، افغانستان، لهستان، کانادا، روسیه و یونان و نیز دو هیات سیاسی از کشورهای اسپانیا و اتریش حضور داشتند.
در این همایش هشت تفاهم‌نامه به ارزش 24 هزار میلیارد ریال میان شهرداری اصفهان و سرمایه‌گذاران منعقد شد و 59 فرم اعلام آمادگی سرمایه‌گذاری تحویل سرمایه‌گذاران شد.
با توجه به مشکلات زیست‌محیطی وآلودگی هوا در اصفهان و برخی شهرهای این استان جذب سرمایه‌گذاری در بخش احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به‌ویژه در شرق استان از اولویت‌های این منطقه اعلام شده است .
استانداری اصفهان، آبان ماه گذشته در دیدار با هوشنگ فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو اظهار داشت: اصفهان ظرفیت بالا و بدون محدودیتی در تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی دارد.
رسول زرگرپور ضمن اعلام آمادگی کامل برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی در این منطقه گفت: اصفهان می‌تواند پایلوت ساخت نیروگاه‌های خورشیدی و بادی در ظرفیت‌های بالا باشد.
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم استفاده از انرژی خورشیدی در واحدهای مسکونی تصریح کرد: باید با هماهنگی سازمان نظام مهندسی، برج‌های مسکونی ملزم به استفاده از این انرژی برای مصارف عمومی شوند.
هوشنگ فلاحتیان گفت: استفاده از انرژی خورشیدی در واحدهای مسکونی استان اصفهان می‌تواند به عنوان یک الگو در کل کشور باشد و به عنوان یک انرژی پاک و حرکت زیست‌محیطی تلقی می‌شود.

(0)