مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1416منبع: تابناک
کد خبر : 1000246 08:30:00 | 1393/6/9

قطعا شما هم بازی ها و App های اندروید را دوست دارید و شاید از اجرای آنها در صفحه کوچک گوشی خود چندان راضی نیستید. اما خبر خوش اینجا است که میتوانید به سادگی برنامه ها و بازی های این سیستم عامل موبایل را از طریق لپتاپ یا PC خود و بر روی ویندوز اجرا کنید!

حجم گسترده بازی ها و App های اندروید و اشتیاق کاربران برای سر و کله زدن با آنها منجر به آن شده است که اکنون طراحان و تولید کنندگان نرم افزارها اقدام به طراحی شبیه سازهای اندروید برای سیستم عامل ویندوز باشند.

ای امر موجب شده است که اکنون در بازار نرم افزارها شاهد حضور تعدادی از بهترین شبیه سازها یا Simulator ها برای سیستم عامل اندروید باشیم. امروز قرار است یکی از بهترین نمونه های این نرم افزارهای شبیه ساز اندروید را به شما معرفی کنیم. ابزاری که با آن قادر خواهید بود تا App ها و بازی های اندروید را بر روی ویندوز اجرا کنید:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!

نام این ابزار معروف BlueStacks است. برای دانلود این ابزار میتوانید به وب سایت اصلی آن در اینجا مراجعه کنید و بعد از دانلود ابزار استفاده از آن را آغاز کنید. فقط نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که نصب این نرم افزار ممکن است حدود 10 دقیقه زمان ببرد:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!

بعد از نصب برنامه آن را اجرا کنید که اینکار پنجره اصلی ابزار را برای شما به نمایش در می آورد. در این پنجره App هایی که قادر به اجرای آنها از طریق BlueStacks هستید فهرست شده است:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!

نکته ای که وجود دارد این است که تا زمانی که اقدام به فعال سازی App Storeنکرده باشید امکان اجرای App ها وجود ندارد. این اقدام زمانی مقدور است که برای اولین بار BlueStacks را اجرا میکنید. در این حالت نرم افزار از شما سوال میپرسد که آیا مایل به فعال کردن App Store هستید یا خیر؟ همچنین لازم است که از طریق حساب کاربری گوگل خود – اگر فاقد حساب کاربری گوگل هستید همین امروز یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید – در برنامه وارد شده و Login کنید.

بعد از همه اینها زمانی که بر روی آیکون یکی از App ها در BlueStacks کلیک کنید پنجره App Player باز میشود. بر روی دکمه Install کلیک کنید تا برنامه مورد نظر به BlueStacks اضافه شود:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!


در این حالت برنامه نصب شده و با کلیک بر روی آیکون آن اجرا می شود. می توانید پنجره ای که
App یا بازی در آن اجرا شده است را به حالت Maximize در آورید – با کلیک بر روی دکمه مورد نظر در قسمت سمت راست و پایین صفحه. همچنین برای برگشتن به منوی اصلی میتوانید از دکمه مربوط به بازگشت در سمت چپ و پایین استفاده کنید:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!


همچنین میتوانید
App های مورد نظر خود را در این ابزار جستجو کنید. برای این کار بر روی دکمه جستجو در گوشه بالا و سمت چپ کلیک کنید و نام یا عنوان App مورد نظر خود را وارد کنید:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!

کلیک بر روی دکمه All Apps در گوشه بالا و سمت راست و سپس کلیک بر روی BlueStacks Settings منجر به باز شدن صفحه تنظیمات ابزار میشود. در این صفحه میتوانید اقدام به مدیریت App ها، حساب کاربری، تنظیمات صفحه کلید و ... کنید:

همه App ها و بازی های اندروید را از ویندوز اجرا کنید!

این ابزار با همه نسخه های ویندوز از XP تا ویندوز 8.1 سازگاری دارد و با استفاده از آن میتوان اغلب برنامه ها و بازی های محبوب اندروید را بر روی ویندوز اجرا کرد.

این یکی از راه های آوردن اندروید به قلب ویندوز است. یک راه دیگر استفاده از ماشین های مجازی برای نصب سیستم عامل اندروید بر روی ویندوز مثلا از طریق VM Ware است. 

(0)