مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 2464منبع: برق نيوز
کد خبر : 1000177 09:22:33 | 1393/5/25

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: برق منطقه‌ای خراسان یک ششم مساحت کشور و ۱۰ درصد جمعیت را تحت پوشش خود دارد. مجموع تلفات شبکه انتقال، فوق توزیع و توزیع خراسان 5 درصد کمتر از متوسط کشور و انرژی توزیع نشده به ازای هر مشترک یک پنجم متوسط کشور است.

 

محمدحسن متولی‌زاده در بازدید سردار سرلشکر صفوی از نیروگاه‌های خورشیدی نیروی برق خراسان اظهار کرد: ‌نخستین جریان برق 115 پیش در حرم مطهر رضوی به کار گرفته شده است و اکنون به برکت جمهوری اسلامی 99 درصد از مردم کشور از صنعت برق استفاده می‌کنند و این در صوتی است که 20 درصد مردم دنیا یعنی 5/1 میلیارد از پوشش برق رسانی محروم هستند.

وی تصریح کرد: اکنون برق منطقه‌ای خراسان یک ششم مساحت کشور و 10 درصد جمعیت را تحت پوشش خود دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: مجموع تلفات شبکه انتقال، فوق توزیع و توزیع خراسان 5 درصد کمتر از متوسط کشور و انرژی توزیع نشده به ازای هر مشترک یک پنجم متوسط کشور است.

متولی‌زاده با اشاره به اجرای طرح جامعه شبکه برق مشهد بیان کرد: یک دستگاه پست 400. 132 کیلو ولت، 9 دستگاه پست 132. 20 کیلو ولت، 130 کیلومتر کابل 132 کیلو ولت، 300 کیلومتر کابل 20 کیلو ولت و 25 کیلومتر تونل و کانال به نیاز اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان برای شبکه برق مشهد مقدس اجرا شده است.

وی با اشاره به ارزان قیمت بودن برق در ایران عنوان کرد: متوسط هزینه‌های برق در سبد هزینه‌های خانوار - کشاورزی و صنعت کمتر از 5 درصد است که باید در این زمینه به عدم وجود منابع در صنعت برق در راستای بهینه‌سازی برق، عدم انگیزه مصرف‌کنندگان برای اصلاح الگوی مصرف و عدم تمایل بخش خصوصی برای مشارکت در این طرح‌ها توجه ویژه شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با شاره به ظرفیت انرژی‌های تجدید پذیر بیان کرد: روند ظرفیت نصب شده سلول‌های خورشیدی در دنیا در پایان سال 2013 به 139 هزار مگاوات رسیده که نسبت به سال قبل از آن 39 درصد رشد داشته است.

متولی‌زاده با اشاره به اینکه تلفات در حوزه برق رسانی کاملاً قابل خذف نیست گفت: برای کاهش تلفات در شبکه برق رسانی بهترین راهکار استفاده از برق تولیدی در‌‌ همان مکان است.

وی با تاکید بر اینکه 50 درصد تلفات در شبکه برق مدیریتی است، اظهار کرد: طراحی شبکه‌ها، انشعابات غیر مجاز از جمله مواردی است که در اتلاف انرژی نقش دارند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: تلفات در شبکه برق رسانی با توسعه 20 درصدی انرژی خورشیدی، می‌تواند تا 50 درصد کاهش پیدا کند.

(0)