مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1352منبع: روزنامه خراسان
کد خبر : 10002004 08:48:00 | 1393/12/27

اينترنت اکسپلورر در روزهاي آسايش و اوج خود، راهکاري پيشرفته براي تعامل با اينترنت به شمار مي‌رفت. اما اکنون آن روزها به وضوح به پايان رسيده و پس از سال‌ها توسعه‌ي کند و بي‌توجهي، بسياري از مردم از اين مرورگر متنفر شده‌اند. مايکروسافت نيز بالاخره تصميم گرفته اين مرورگر را در سايه‌ي پروژه‌ي جديد خود محو کند.

مرورگرهاي رقيب نظير فايرفاکس و کروم موفق شدند به شکل بهتري پاسخگوي نياز کاربران باشند و در نتيجه هر دوي آن‌ها اکنون از مرورگرهاي محبوب هستند. اينترنت اکسپلورر هنوز هم بخاطر اينکه به‌صورت پيش‌فرض بر روي سيستم‌عامل ويندوز نصب است پر استفاده‌ترين مرورگر به شمار مي‌رود؛ اما اين وضعيت نيز دوام چنداني نخواهد داشت. البته مايکروسافت در خصوص از دست دادن سهم خود از بازار مرورگرها در خطر نيست و به پشتوانه‌ي ويندوز، اينترنت اکسپلورر نيز همچنان سهم بزرگي در اختيار خواهد داشت. اما اين بار خود مايکروسافت دست به کار شده و بزودي مرورگر اينترنت اکسپلورر را خواهد کشت.

از زماني که زمزمه‌ي تلاش مايکروسافت براي توسعه‌ي مرورگر جديدي تحت نام «اسپارتان» شنيده شد همگي چشم به ويندوز 10 دوخته‌اند تا روند پيشرفت اين مرورگر را نظاره‌گر باشند. اگرچه جزئيات مطرح شده بسيار اندک بود، اما همين ايده‌ي اساسي که بالاخره جايگزين شايسته‌اي براي اينترنت اکسپلورر از سوي مايکروسافت در حال ظهور باشد براي بسياري افراد راضي‌کننده بود.

به مرور و با انتشار جزئيات بيشتر در خصوص پروژه‌ي اسپارتان، هيجان و فضاي مثبت موجود حول آن نيز رشد کرد و حتي يک ويديو نيز از اين مرورگر بدست آمد که عملکرد آن را به نمايش مي‌گذاشت.

حال به نظر مي‌رسد ايمان مايکروسافت به پروژه‌ي مرورگر بعدي خود از آنچه تصور مي‌کرديم بسيار بيشتر است؛ اين کمپاني اعلام کرده که برنامه دارد اينترنت اکسپلورر را به حاشيه برده و اسپارتان را جايگزين اصلي آن کند.

ما هم‌اکنون در حال تحقيق براي يافتن نام برند مناسب براي مرورگر جديد خود در ويندوز 10 هستيم. ما همچنان اينترنت اکسپلورر را نيز حفظ مي‌کنيم اما در عين حال مرورگر جديدي نيز در حال توسعه داريم که در حال حاضر با نام رمز پروژه‌ي اسپارتان شناخته مي‌شود؛ مرورگري که بايد نام مناسبي براي آن پيدا کنيم.
اينترنت اکسپلورر در ويندوز 10 همچنان حضور خواهد داشت تا کاربران سازماني با مشکلي مواجه نشوند اما پر واضح است که اين مرورگر به مرور تحت سايه‌ي هرچه خروجي پروژه‌ي اسپارتان باشد محو خواهد شد.

(0)