مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1426منبع: تابناک
کد خبر : 10001875 13:59:00 | 1393/12/18

موزیلا فایر فاکس به شما اجازه می دهد، اطلاعات حساب کاربردی خود را برای هر وب سایتی که به آن مراجعه می کنید،ذخیره کنید. در نتیجه، بار بعدی که به آن سایت مراجعه می کنید، اطلاعات شما از جمله نام کاربری و گذر واژه شما خودکار درج می شود. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست نگران فراموش کردن گذر واژه های خود برای حساب های کاربری متعدد باشید.

در حالی که این قابلیت بسیار کاربردی و در جای خود با اهمیت است، یک نقطه ضعف اساسی دارد و آن اینکه اطلاعات شما هیچ امنیتی ندارد. هر کاربری که پشت سیستم شما بنشیند، می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و در نتیجه غیر مجاز وارد حسابهای کاربری شما شده و از آن ها سوء استفاده کند.

موزیلا نیز به خوبی از این موضوع اطلاع دارد. در نتیجه برای پوشش این نقطه ضعف قابلیتی را در فایرفاکس قرار داده که همان Master Password است ؛کاری که این قابلیت می کند این است که قبل از آنکه کاربر به اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کند، از وی تقاضای وارد کردن یک گذرواژه اصلی و مادر می کند.

وقتی این گذرواژه مادر را روی فایرفاکس تنظیم کنید، تمامی اطلاعات ذخیره شما در مرورگر به کلی و تنها با یک گذرواژه - که الزاما به خاطر سپردن آن چنداد مشکل هم نیست- امنیت خواهند داشت.

 چگونه در فایرفاکس یک Master Password ایجاد کنیم؟

تنظیم Master Password بر روی فایر فاکس

برای شروع بر روی منوی فایرفاکس کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات فایرفاکس باز می شود.

چگونه در فایرفاکس یک Master Password ایجاد کنیم؟

پس از آن در پنجره تنظیمات به تب Security بروید. در این تب، گزینه ای می بینید مربوط به فعالسازی Master Password ، تیک این گزینه را فعال کنید.

چگونه در فایرفاکس یک Master Password ایجاد کنیم؟

با فعال کردن این گزینه، پیغامی به شما نمایش داده می شود که از شما می خواهد یک Master Password را برای فایرفاکس تعیین کنید. در این بخش ، توجه داشته باشید یک گذرواژه قوی را انتخاب کنید، زیرا این گذرواژه مادر، اهمیت بسیاری دارد و امنیت همه گذرواژه های دیگر شما را تعیین می کند.

چگونه در فایرفاکس یک Master Password ایجاد کنیم؟

پس از کلیک بر دکمه ok پیامی شما را از تعیین موفقیت آمیز گذرواژه مادر مطلع می سازد. در این جا کار تمام است. اگر می خواهید از درستی عملکرد این گذرواژه مادر اطمینان حاصل کنید، روی منوی فایرفاکی کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید . سپس دوباره به تب Security بروید و این بار بر دکمه Saved Passwords کلیک کنید. پیامی نمایش داده می شود که از شمادر خواست ورود گذرواژه مادر را می کند.

 چگونه در فایرفاکس یک Master Password ایجاد کنیم؟

به این ترتیب، دیگر نمی توانید با اطمینان همه اطلاعات و گذرواژه های خود را در فایرفاکس ذخیره سازید و هیچ گاه نگران فراموش کردن آن ها نباشید، زیرا به سادگی با وارد کردن گذرواژه مادر، می توانید همه گذر واژه ها ی خود را داشته باشید، افزون بر آنکه سایرین از دسترسی به آن ها محروم خواهند بود.

(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما